Blisko 120 zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej!

Aż 118 pozycji liczą listy zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, który rozegrany zostanie jako rajd okręgowy oraz SKJS. Zawody rozpoczną zmagania w sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i odbędą się w dniach 24-25 lipca 2020 roku. Na zawodników czeka siedem odcinków specjalnych.

Złożoną z 52 pozycji listę rajdu okręgowego otwierają cztery załogi znane ze startów w mistrzostwach Polski. Volkswageny Polo GTI R5 przywiozą do Głubczyc duety Kasperczyk/Syty oraz Wróblewski/Wróbel. W Hyundaiach i20 R5 pojadą Słobodzian z Hundlą oraz Byśkieniwcz z Cieślarem. Listę klasy OPEN2 otwierają Lubiak z Borko, za którymi ustawiono Wrocławskiego z Dobrowolskim i Bondera z Gerberem (wszyscy w Peugeotach 208 R2). Łącznie w klasie OPEN1 organizatorzy otrzymali 11, a w OPEN2 17 zgłoszeń.

Klasę RO 1 otworzą Rokita i Kłos (Renault Clio), za którymi ustawiono Bąka z Jastrzębskim (Honda Civic) oraz Zardzewiałego z Kołodziejem (Renault Clio). Kolejne pozycje to duety Jurasz/Tkacz (Renault Clio), Watras/Kluczewski (Renault Clio), Pasterak/Gładysz (Honda Civic Type-R), łącznie 14 zgłoszeń. Siedem duetów powalczy w klasie RO 2, na czele listy widnieją Ciombor i Borycki, Rachfał i Leja oraz Kanik i Sroka (Hondy Civic). Trzy zgłoszenia w Pucharze Peugeot/Citroen: Dukat/Kalczyński, Kamiński/Klaja oraz Drabent/Krawiec.

Załogi zgłoszone w SKJS powalczą w ramach dwóch cykli: Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska (48 zgłoszeń) oraz Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego (34 zgłoszenia). Na liście znajdziemy jeden duet w klasie GOŚĆ 4WD, dwa w GOŚĆ 2WD. 7 zgłoszeń do klasy 4, 22 do klasy 3, o jedno mniej w klasie 2. W klasie 1 powalczą trzy załogi, w CENTO osiem. Po jednym zgłoszeniu w klasach RWD oraz 126P.

Zobacz listy zgłoszeń:

2. Rajd Ziemi Głubczyckiej (RO)
2. Rajd Ziemi Głubczyckiej (SKJS)

Zobacz także: więcej informacji o harmonogramie czasowym

Fot. Tiger Rally Team

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni