2. Rajd Ziemi Głubczyckiej, OS 3: skuteczny atak Piotrowskiego

Według nieoficjalnych wyników Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk wyszli na prowadzenie w 2. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Załoga jadąca Renault Clio wygrała drugi odcinek specjalny, kończąc kolejny na trzeciej pozycji. Przed kolejną pętlą mają 1,7 s przewagi nad Adamem Rachfałem i Sławomirem Leją. Tylko jedną dziesiątą sekundy dalej są Michał Różycki i Paweł Pochroń (obie załogi w Hondach Civic).

Piotrowski i Mroszczyk triumfowali na próbie Rycerskie 1 (6,8 km), pokonując o 0,2 s Macieja Watrasa z Kamilem Kluczewskim (Renault Clio). Pierwszą trójkę uzupełnili Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski (+0,5 s, Honda Civic Type-R), na czwartej pozycji uplasowali się liderzy, Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki (+0,8 s, Honda Civic). Kolejna próba to popisowy czas Rachfała z Leją, którym wygrana pozwoliła na awans w generalce o trzy pozycje. Drugi rezultat uzyskali Różycki z Pochroniem (+1,1 s), trzeci Piotrowski z Mroszczykiem (+2,0 s).

Po trzech próbach Piotrowski ma 1,7 s przewagi nad Rachfałem i 1,8 s nad Różyckim. Za podium plasuje się Ciombor (+6,1 s), na piątą pozycję wskoczyli Dariusz Badura i Janusz Wołek (+8,3 s, Honda Civic Type-R).

fot. Janusz Boruta

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Volkswagen Polo GTI R5) zapisali na swoje konto oba odcinki specjalne pierwszej pętli, wykręcając najlepsze czasy w OPEN 2, jak i wśród wszystkich zawodników. Na OS 2 Rycerskie 1 drudzy byli Słobodzian z Hundlą (+1,9 s, Hyundai i20 R5), trzeci Byśkiniewicz z Cieślarem (+3,2 s, Hyundai i20 R5). Drugi czas na kolejnej próbie należał natomiast do Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla (Hyundai i20 R5), którzy ukończyli ją 3,2 s za Kasperczykiem, awansując na trzecie miejsce po trzech odcinkach. Kasperczyk ma 7,0 s przewagi nad Słobodzianem i 9,8 s nad Wróblewskim. Byśkiniewicz traci 10,8 s. Na piąte miejsce awansowali Aleksander Terlecki z Bartoszem Załużnym (+1:00,7 s, Ford Fiesta).

fot. Janusz Boruta

W klasie OPEN 2 pierwsza próba dnia zapisana na konto Kamila Bolka i Bartosza Herbana, którzy pokonali o 6,8 s Artura Banasiewicza z Pawłem Drahanem (obie załogi w Peugeotach 208). Trójkę uzupełnili Jacek Polok i Ryszard Ciupka (+8,0 s, Ford Fiesta). Na OS 3 najszybciej pojechali Adam Wrocławski z Markiem Dobrowolskim (Peugeot 208), pokonując o 2,0 s Banasiewicza i o 5,9 s Bolka. Po trzech próbach na czele Banasiewicz, 6,8 s traci do niego Bolek, 12,8 s ex aequo Polok i Bonder z Gerberem.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni