Różycki i Pochroń liderami 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej!

Hondy Civic na czele 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej po pierwszym odcinku specjalnym OSS Słodownia (1,15 km). Próbę wytyczoną na terenach Browaru Głubczyce według nieoficjalnych wyników wygrali Michał Różycki z Pawłem Pochroniem, którzy pokonali o 0,3 s Grzegorza Ciombora z Marcinem Boryckim. Pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej uzupełnili Marcin Kanik z Adamem Sroką (+0,7 s). Najlepszy czas na odcinku wykręcili Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, których Volkswagen Polo GTI R5 liczony jest tylko w klasie OPEN 1.

fot. Janusz Boruta

Tuż za podium uplasowali się Rachfał z Leją (+0,9 s) także w Hondzie Civic. Na piątej pozycji uplasowali się liderzy klasy RO 1, Piotrowski i Mroszczyk (+1,3 s, Renault Clio). W dziesiątce znalazły się jeszcze duety Bojanowski/Ksyt (+2,1 s, Honda Civic), Badura/Wołek (+3,2 s, Honda Civic), Stańdo/Gurdziołek (+4,0 s, Renault Clio), Bronicz/Wojtiuk (+4,3 s, Honda Civic) i Kokoszka/Szwed (+5,2 s, Peugeot 206). W Pucharze Peugeot/Citroen na czele Kamiński z Klają.

Najszybciej na odcinku pojechali nieliczeni w klasyfikacji generlanej Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Volkswagen Polo GTI R5), pokonując o 0,9 s Marcina Słobodziana z Robertem Hundlą (Hyundai i20 R5). Za nimi uplasowali się Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (+1,3 s, Hyundai i20 R5), Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (+2,7 s, Volkswagen Polo GTI R5) oraz Marcin Kowal i Sebastian Lenkowski (+10,0 s, Mitsubishi Lancer).

Artur Banasiewicz i Paweł Drahan uzyskali najlepszy czas w klasie OPEN 2, pokonując o 0,8 s duet Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (obie załogi w Peugeotach 208). Pierwszą trójkę uzupełnili Jacek Polok i Ryszard Ciupka (+4,0 s, Ford Fiesta).

fot. Janusz Boruta

Wyniki on-line

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni