2. Rajd Ziemi Głubczyckiej, OS 5: Piotrowski z przewagą

Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk wygrali czwarty odcinek specjalny 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, kończąc kolejną próbę na czwartej pozycji. Po awarii z rywalizacji wycofali Michał Różycki i Paweł Pochroń, oddając pozycję wiceliderów. Do walki wrócili Michał Rokita i Michał Kłos, wygrywając piąty odcinek specjalny.

Piotrowski z Mroszczykiem (Renault Clio) pokonali na drugim przejeździe OS Rycerskie (6,8 km) o 0,7 s Dariusza Badurę z Januszem Wołkiem (Honda Civic Type-R). Trzeci rezultat uzyskali Michał Rokita z Michałem Kłosem (+1,9 s, Renault Clio), czwarte miejsce padło łupem Różyckiego i Pochronia (+3,5 s, Honda Civic), dla których był to ostatni odcinek. Kolejną próbę, Galmet 2 (8,6 km) wygrali Rokita z Kłosem, pokonując o 0,7 s Badurę z Wołkiem. Trójkę uzupełnili Adam Rachfał i Sławomir Leja (+1,5 s, Honda Civic), do których tylko 0,1 s stracili Piotrowski i Mroszczyk.

Przed finałową pętlą Piotrowski prowadzi o 17,6 s z Rachfałem, 18,1 s traci Badura. Na czwarte miejsce spadł Ciombor (+20,2 s), na piąte Kanik (+34,2 s).

fot. Janusz Boruta

Marcin Słobodzian i Robert Hundla (Hyundai i20 R5) wygrali drugi przejazd próby Rycerskie w klasie OPEN 1, będąc jednocześnie najszybszą załogą na odcinku. 1,3 s za nimi uplasowali się Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem (Volkswagen Polo GTI R5). 3,2 s stracili liderzy, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (również Polo GTI R5), którzy odegrali się na kolejnym odcinku, OS 5 Galmet (8,6 km), wygrywając go o 3,1 s z Wróblewskim i o 6,9 s ze Słobodzianem. Przed finałową pętlą załoga TIGER Rally Team ma 10,7 sekundy przewagi nad Słobodzianem. Trzecie miejsce zajmuje Wróblewski (+11,0 s), za którym w klasyfikacji widnieje Byśkiniewicz (+18,3 s).

fot. Janusz Boruta

Kamil Bolek i Bartosz Herban (Peugeot 208) wygrywają oba odcinki drugiej pętli i wychodzą na czoło klasyfikacji OPEN 2. Dwukrotnie drugi czas uzyskują Jacek Polok i Ryszard Ciupka (Ford Fiesta), którzy zbliżają się do drugiego w klasyfikacji Artura Banasiewicza, pilotowanego przez Pawła Drahana (Peugeot 208). Na czwartym odcinku wirtualne „pudło” klasy uzupełnili Jakub Greguła i Grzegorz Dachowski (Ford Fiesta), a na piątym Adam Wrocławski z Markiem Dobrowolskim (Peugeot 208).

fot. Janusz Boruta

Wyniki on-line

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni