Utrudnienia w ruchu

W sobotę, 18 maja rozpocznie się rywalizacja w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa, co sprawia, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg. Z tego powodu w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w imprezie klubu Automaster będą walczyć o jak najlepszy czas na sześciu odcinkach specjalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 18 maja o godzinie 8:33, kiedy kierowcy i piloci wyjadą na pierwszy odcinek specjalny. Próba Idared liczy 7,80 kilometra i odbędzie się na drogach prowadzących do Jakubowic, a dalej do Ciesznowa. Kolejny oes, Golden, rozpocznie się 9:16 i będzie wiódł z Kietlic przez Ściborzyce Małe oraz Pomorzowiczki, aż do Sławoszowa. Każdy z odcinków specjalnych Rajdu Ziemi Głubczyckiej zostanie pokonany trzykrotnie.

Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy – http://glubczyce.rsmsl.pl/kibice/mapy/. Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Sobota 18 maja:

  • Odcinek Idared (7,80 km) – w godz. 6:00 – 18:00
  • Odcinek Golden (7,31 km) – w godz. 6:00 – 18:00

Należy pamiętać, że w trakcie rywalizacji sportowej przejazd zamkniętymi drogami nie będzie możliwy, dlatego organizator zawodów – Automaster Klub – gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Warto przy tym dodać, że pomiędzy kolejnymi przejazdami poszczególnych prób mieszkańcy będą mieli możliwość wjazdu na trasę odcinka, jednak tylko zgodnie z kierunkiem rozgrywania próby sportowej i każdorazowo pod nadzorem organizatora rajdu. Dlatego też każdy wjazd na zamkniętą drogę wymaga wcześniejszej konsultacji z osobami zabezpieczającymi trasę.

Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

Więcej informacji o harmonogramie i przebiegu rajdu znajdą Państwo na stronie Rajdu Ziemi Głubczyckiej: http://glubczyce.rsmsl.pl.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni