Sztwiertnia wraca do RSMŚl

Mistrz Śląska z sezonu 2016, Tomasz Sztwiernia, zdecydował się na powrót do RSMŚl i zaliczy pełen rok startów w klasie Gość. Jego rajdową bronią będzie Ford Fiesta R2, a celem jest zbieranie doświadczenia i odpowiednie przygotowanie się do Rajdu Śląska, w którym Sztwiertnia chce się zmierzyć z czołówką RSMP.

Po zdobyciu tytułu mistrza Śląska za kierownicą Citroena Saxo, Tomek zaliczał jedynie gościnne starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W zeszłym roku Sztwiertnia przesiadł się jednak do Fiesty R2 i mogliśmy go oglądać w klasie Gość już podczas rajdów Wisły oraz Cieszyńskiej Barbórki. Teraz celem jest kontynuacja tego planu.

– Budżet nas trochę powstrzymywał w ubiegłych latach, jednak w tym roku planujemy zaliczyć cały cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Pierwsza runda była dla nas tak naprawdę testem, gdyż auto zostało przygotowane dość późno i nie mieliśmy okazji go odpowiednio sprawdzić przed rajdem. Podobnie będzie też podczas Festiwalowego, gdyż w Rajdzie Śląska, który praktycznie jest moim domowym, chcemy pojechać w RSMP i powalczyć z czołówką klasy 2WD. Dlatego teraz skupiamy się na tym, a końcówkę sezonu pojedziemy w RSMŚl – podsumował mistrz z sezonu 2016.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni