Pełny sezon Rokity

Michał Rokita przebojem wdarł się do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska stając na podium już podczas pierwszej tegorocznej rundy. Kierowca Renault Clio przyznał, że Rajd Ziemi Głubczyckiej jest początkiem pełnego sezonu startów w śląskim czempionacie.

fot. Janusz Boruta

Rokita częściowo zna już mistrzostwa, gdyż jest urzędującym zdobywcą Pucharu Śląska – cyklu rangi Super KJS, który wykorzystuje skrócone trasy rajdów RSMŚl. Choć puchar nie towarzyszył mistrzostwom podczas wszystkich rund, to przykład Michała pokazuje, że jest on świetnym sposobem na zdobycie licencji oraz nabranie doświadczenia przed startami w rajdach okręgowych.

Teraz kierowca Renault Clio pozna każdą z imprez, gdyż jego plany zakładają pełen sezon startów w RSMŚl. – Celem na ten sezon jest zdobywanie doświadczenia i start we wszystkich rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Kalendarz jest bardzo dobrze ułożony i dzięki przerwie wakacyjnej będzie się można dobrze przygotować do intensywnej końcówki sezonu – powiedział Rokita.

Michał dodał również, że choć świetny początek sezonu zachęca go do mocniejszego dociskania gazu, to jednak wie, że ponowna wizyta na podium nie będzie łatwym zadaniem. – Będę jechał tak szybko jak umiem i mam nadzieję, że nie będę odstawał od konkurencji. Oczywiście czeka mnie sporo nauki, aby poznać specyfikę każdego rajdu, a także wiele pracy oraz zbierania doświadczenia. Na pewno jednak dam z siebie wszystko i postaram się poprawić wynik z Rajdu Ziemi Głubczyckiej – podsumował kierowca Clio.

fot. Marcin Hennek

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni