Rajd Ziemi Głubczyckiej: po OS 4

Adam Sroka i Krystian Woźniak wciąż są na fali i zapisali na swoje konto dwa kolejne oesowe zwycięstwa w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Załoga Hondy Civic przed drugą pętlą założyła nowe opony i jeszcze bardziej podkręciła tempo.

Podczas drugiego przejazdu próby Idared Sroka poprawił swój czas o ponad trzy sekundy pokonując przy tym Maćka Sordyla i Krystiana Korzeniowskiego (również jadących Hondą Civic) oraz o 7,4 sekundy Łukasza Godulę i Daniela Nowaka. Ubiegłoroczni mistrzowie PPC byli zadowoleni z wyniku na pierwszej pętli, jednak Łukasz zwracał uwagę, że nie jest jeszcze w pełni formy i musi się rozgrzać po zimowej przerwie. W klasie RO 1 najszybsza okazała się załoga Michał Rokita/Wojciech Habuda (Renault Clio), która na trzecim odcinku zajęła czwarte miejsce.

Na drugim przejeździe próby Golden tempo ponownie dyktował Sroka, który drugiego na mecie Sordyla wyprzedził o 4,4 sekundy. Rokita tym razem był trzeci, dzięki czemu wskoczył na podium klasyfikacji generalnej rajdu przeskakując przed Łukasza Godulę. Walka o trzecie miejsce najpewniej będzie trzymać w napięciu do ostatnich metrów rajdu, gdyż Godulę i Rokitę dzielą zaledwie 2,4 sekundy.

W Pucharze Peugeota i Citroena prowadzi załoga Szymon Kalczyński/Mieczysław Kalczyński (Peugeot 106), której udało się obie z prób rozgrywanych w drugiej pętli. Drugie miejsce zajmują Maciej Hawro i Patryk Kielar (również Peugeot 106), natomiast czołową trójkę uzupełnia Bartek Bębenek pilotowany przez swojego ojca Grzegorza (Citroen Saxo).

W klasie Gość 4WD Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka już samotnie podążają do mety, zwłaszcza że Grzegorz Olchawski i Tomasz Zbroja musieli wycofać się z rywalizacji po pierwszym oesie. Tomasz Sztwiertnia i Marcin Drewniak mają natomiast pewną przewagę w Gość 2WD.

Wyniki online 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej dostępne są pod tym linkiem.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni