Rajd Ziemi Głubczyckiej: po OS 2

Adam Sroka z Krystianem Woźniakiem zapisali na swoje konto dwa pierwsze oesy Rajdu Ziemi Głubczyckiej i pewnie prowadzą w klasyfikacji generalnej inauguracyjnej rundy RSMŚl. Załoga w Hondzie Civic o 12,3 sekundy wyprzedza Maćka Sordyla i Krystiana Korzeniowskiego (również Honda Civic). Trzecie miejsce aktualnie zajmują Michał Rokita z Wojciechem Habudą w Renault Clio.

Rywalizacja w tegorocznej odsłonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska rozpoczęła się w praktycznie idealnych warunkach. Po niewielkich opadach deszczu wczoraj wieczorem, dziś zawodnicy ścigają się przy słonecznej pogodzie, a opony na mokrą nawierzchnię raczej nie będą potrzebne.

Na pierwszym oesie długo na czele tabeli z czasami byli ubiegłoroczni triumfatorzy Pucharu Peugeota i Citroena, czyli Łukasz Godula i Daniel Nowak, który w tym roku przesiedli się do Hondy Civic. Z pierwszej pozycji strąciła ich dopiero załoga nr 21, czyli Adam Sroka i Krzysztof Woźniak (również w Hondzie Civic), notując czas lepszy aż o 5,5 sekundy. 8,2 sekundy dłużej trasę próby Idared pokonywał duet w Renault Clio – Michał Rokita i Wojciech Habuda.

Na kolejny oesie Sroka i Woźniak potwierdzili, że ich forma nie jest przypadkiem i ponownie wygrali. Tym razem byli szybsi o 3,2 sekundy od Maćka Sordyla i Krystiana Korzeniowskiego – kolejnej z załóg w Hondzie Civic. Trzecią lokatę ponownie zajęli Rokita z Habudą.

W efekcie, po dwóch rozegranych próbach, Sroka z Woźniakiem mają 12,3 sekundy przewagi nad resztą stawki RSMŚl.

W klasie Gość 4WD, zgodnie z przewidywaniami, prowadzi Arkadiusz Lechoszest w Skodzie Fabii S2000, z Krzysztofem Pietruszką na prawym fotelu. Wśród „Gości 2WD” sporą zaliczkę wypracowali sobie Tomasz Sztwiertnia i Marcin Drewniak w Fordzie Fiesta R2.

Wyniki online 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej dostępne są pod tym linkiem.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni