Historykiem do Głubczyc

W sezonie 2019 po raz pierwszy zostanie rozegrany HPP – Historyczny Puchar Południa. Jedną z rund tego cyklu będzie Rajd Ziemi Głubczyckiej.

HPP to cykl imprez przeznaczony dla kierowców z licencją RN lub R, startujących samochodami wyprodukowanymi do 1990 roku. Wszystkie rundy będą rozgrywane na bazie Regulaminu Ramowego Rajdów Okręgowych i Regulaminu Historycznego Pucharu Południa. Cykl HPP otworzył 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, a Rajd Ziemi Głubczyckiej będzie jego drugą rundą. Gestorem cyklu jest Automobilklub Śląski.

Jak zgłaszać się do rund HPP?

Zgłoszenia i wpisowe są zgodne z regulaminem uzupełniającym rajdu, w ramach którego rozgrywana jest runda HPP. Zawodnik zgłasza się w odpowiedniej klasie danego rajdu, jak również podaje kategorię w jakiej zgłasza się w HPP. Do rajdów zaliczanych do HPP dopuszczone będą samochody historyczne homologowane i niehomologowane. Kryterium klasyfikacji będzie data homologacji, data zastosowanych rozszerzeń homologacji lub data debiutu modelu na rynku sprzedaży (debiutu w rajdach w przypadku prototypów). Dostarczenie dokumentacji niezbędnej do przyporządkowania samochodu do odpowiedniej kategorii spoczywa na zawodniku.

Formularz zgłoszeniowy do Rajdu Ziemi Głubczyckiej dostępny jest pod tym LINKIEM. Zgłoszenia trwają do piątku, 10 maja, do 24:00.

Więcej informacji o nowym cyklu znajduje się na stronie AK Śląskiego: LINK / LINK. Regulamin HPP dostępny jest tu: LINK.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni