Nowe wyzwanie Łukasza Goduli

Łukasz Godula, urzędujący mistrz Pucharu Peugeota i Citroena, ma nadzieję, że w sezonie 2019 uda mu się powalczyć o mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Wszystko dlatego, że zgodnie ze swoimi wcześniejszymi planami, kierowca na stałe zmienia samochód i od Rajdu Ziemi Głubczyckiej zobaczymy go za kierownicą Hondy Civic. 

Zawodnik pilotowany przez Daniela Nowaka już w zeszłorocznej „Cieszynce” startował w Hondą. To był dokładnie ten sam egzemplarz, którym Damian Kostka i Mateusz Martynek sięgnęli po mistrzostwo Śląska w sezonie 2018. Teraz to Godula będzie kierowcą Civica i ma nadzieję na podtrzymanie mistrzowskiej passy.

– Udało się dopiąć plany i zaliczę cały sezon za kierownicą Hondy Civic. Mam nadzieję na lepszą pozycję w generalce niż rok temu, ale najpierw muszę dobrze poznać samochód. Co prawda mam już za sobą jeden rajd w tym aucie, jednak na trasach Cieszyńskiej Barbórki mieliśmy awarię półosi. Kiedy jednak Honda była sprawna, to notowałem rezultaty niewiele gorsze od czołówki. To dobry prognostyk, bo kiedy odpowiednio wyczuję samochód, to czasy powinny być konkurencyjne. Na pewno zmiana oznacza, że teraz będę miał takie same szanse jak moi rywale, zwłaszcza na szybkich odcinkach. Niezależnie od charakterystyki rajdu będę mógł powalczyć – powiedział Łukasz.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni