Mistrzowski pilot Wrocławskiego

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2019, czyli 1. Rajd Ziemi Głubczyckiej. Pełną listę zgłoszeń poznamy w poniedziałek 13 maja, jednak już teraz znamy kilka nazwisk, które się na niej znajdą.

Na trasach wokół Głubczyc nie zabraknie Adama Wrocławskiego, urzędującego wicemistrza klasy RO1, który pierwszą rundę sezonu zaliczy z nowym pilotem – niezwykle doświadczonym Kamilem Hellerem. Zawodnik ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski zdobyte wraz z Filipem Nivette, a także podium w klasyfikacji ERC 2 wywalczone razem z Dominikiem Butvilasem. Warto również dodać, że Kamila mogliśmy kilkukrotnie oglądać też na trasach RSMŚl. Ostatni raz podczas zeszłorocznej „Cieszynki” kiedy pilotował Damiana Wawrzyczka w Citroenie C2 R2 Max.

– Sezon 2019 zaczynam od zmiany pilota, jednak samochód pozostaje ten sam. Niestety Marek Dobrowolski nie może zaliczyć pierwszej rundy z powodów zdrowotnych, dlatego tym razem na moim prawym fotelu zasiądzie Kamil Heller. Rajd Ziemi Głubczyckiej raczej nie będzie dla nas łatwy, ze względu na samochód. Podczas zeszłorocznego Rajdu Baborowa Renault Clio odstawało od Hond za sprawą mniejszego rozstawu osi oraz przełożeń skrzyni biegów. Na długich prostych brakowało mi prędkości maksymalnej i przez to trochę traciłem. Wiele będzie więc zależeć od charakterystyki odcinków, które rozgrywane są mniej więcej w tym samym regionie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać, ale rzecz jasna damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że zaowocuje to wysoką pozycją na mecie – zdradził Adam Wrocławski.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni