Bębenek liczy na tytuł w PPC

W sezonie 2019 na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska nie zabraknie także Bartka Bębenka. Syn Grzegorza, który niegdyś pilotował swojego brata Michała w drodze po tytuły mistrza Polski, ponownie będzie startował w klasie PCC.

Rodzinna załoga planuje cały program, który rzecz jasna rozpocznie się od Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Celem Bartka jest dobra jazda i poprawa zeszłorocznych wyników, co ostatecznie ma zaowocować tytułem w klasie.

– Plany są praktycznie identyczne jak w ubiegłym roku i zakładają starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska w Pucharze Peugeota i Citroena. Wraz z tatą pojawimy się więc w Głubczycach i pojedziemy tym samym Citroenem Saxo, który w zimie przeszedł gruntowną rewizję. Celem jest zdobycie mistrzostwa w klasie, zwłaszcza że w ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce, dlatego też chcemy poprawić ten rezultat – powiedział Bartłomiej.

Syn mistrza Polski dodał również, że ma nadzieję na dobry wynik w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, zwłaszcza że zeszłoroczny początek sezonu w Baborowie był dla niego bardzo udany. – Liczę, że dobrze nam pójdzie podczas pierwszej rundy. Rajd Ziemi Głubczyckiej jest rozgrywany na podobnych trasach co zeszłoroczny Baborów, a tam wygraliśmy w klasie i zajęliśmy dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Miło byłoby więc przynajmniej powtórzyć ten wynik – dodał młody Bębenek.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni